From Sea to 2365M

Tahtalı Run To Sky

Tahtalı Run To Sky

Bilgi

Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışı olma özelliğini taşıyan Tahtalı Run To Sky Antalya ili Kemer ilçesi Çıralı mevkiinde düzenlenmektedir. Organizasyon İlk kez 2015 senesinde düzenlenmiştir. Patika koşuları dünya şampiyonu Andrea Huser dahil birçok elit sporcu parkurda yer alma fırsatı yakalamıştır.

2018 senesinde 27 ülkeden 400 sporcu parkurda yarışmıştır.

Parkurlar:

Tahtalı Run To Sky

27 km uzunluğunda ve 2650 metre irtifa kazanımına sahiptir. Çıralı sahilinde deniz seviyesinde başlayan yarış 2365 metre yükseklikteki Avrupa’nın en uzun Teleferiği olan Olympos Teleferik zirve tesislerinde sona ermektedir.

Parkurun tamamı çıkış olacak şekilde belirlenmiştir. Son 3 km tamamen çarşak zeminde ve hava şartlarına göre kar üzerinde koşulmaktadır.

Berg Sky Race

59 Km. uzunluğunda ve 3800 metre irtifa kazanımına sahip bir skytrail yarışıdır. Avrupanın ve Türkiye’nin kendi mesafesinde zorluk seviyesi yüksek parkurlarından birisi olarak kabul edilmektedir. Çıralı sahilden başlayan yarış Tahtalı Dağının zirve dahil etrafını dönerek koşulacak şekilde belirlenmiştir.

Chimera Run

28 km uzunluğunda ve 1000 metre irtifa kazanımına sahiptir. Çıralı sahilden başlayıp Yanartaş ve Ulupınar üzerinden Çıralı sahile koşulan yarış parkurları içerisindeki en hafif ve zorlayıcı etkisi az olan parkurdur.

Siteye Git

Bilgi
Konum: Çıralı, Kemer, Antalya
Tarih: Mayıs 15, 2021
Bitiş: Mayıs 16, 2021
Email: TAHTALI@ROSSIST.COM